RAPSODIJA KRALJEVA: Real Madrid pregazio Valenciju

Nogometaši Real Madrida su u sklopu 29. kola La Lige svladali Valenciju sa 3:0 golovima Benzeme (61, 86) i Asensija (74).

Zidaneov tim dominirao je od prve do posljednje minute, ali su prvi poveli gosti. U 21. minuti Rodrigo je matirao Courtoisa, no nakon nekoliko minuta pregledavanja VAR-a sudac je poništio pogodak zbog ofsajda Maxija Gomeza.

Nakon toga je uslijedila Realova opsada Valencijinog gola, a isplatilo se to nakon brojnih promašenih zicera i sjajnih intervencija u 61. minuti. Hazard je dodao Benzemi, koji mirnop poentira za 1:0.

U 74. minuti brzonogi Mendy je povratnom loptom dodao Asensiju, a ovaj prekrasnim pogotkom pogađa za 2:0. Konačnih 3:0 majstorskim pogotkom postavio je Benzema u 86. minuti.

Valencia je do kraja susreta igrala s 10-oricom jer je u 88. minuti zbog grubog starta na Sergiju Ramosu “pocrvenio” Lee.

Na tablici je vodeća Barcelona sa 64 boda, dva više od drugoplasiranog Real Madrida.