RAPSODIJA NA ETIHADU: Cityjev tornado ‘pomeo’ nemoćni Everton

Nogometaši Manchester Cityja pobijedili su na svom Etihadu ekipu Evertona 3:0 u susretu 12. kola engleskog Premiershipa.

Građani‘ su u potpunosti razbili nemoćni Everton, strijelci su bili Raheem Sterling u 44., Rodri u 55. i Bernardo Silva u 86. minuti.

Izabranici Pepa Guardiole krenuli su napadački od prve minute, Phil Foden je imao prvu priliku, ali je bio neprecizan. Sudac je u 34. minuti dosudio kazneni udarac, ali je na intervenciju VAR-a njegova odluka poništena.

U 44. minuti Joao Cancelo je uputio prekrasno dodavanje vanjskim dijelom kopačke, a Sterling iz prve matirao Jordana Pickforda za 1:0.

Aktualni prvak je u nastavku još dodatno dodao gas, Rodri je u 55. minutu pokupio jedan odbijanac i zakucao loptu u mrežu Evertona za nedostižnih 2:0.

Uslijedilo je nešto mirnije razdoblje igre, a onda je u završnici, preciznije u 86. minutu Silva pokupio loptu nakon Palmerovog udarca pa hladno zabio pored Pickforda za 3:0.

City se ovom pobjedom vratio na drugu poziciju Premiershipa sa 26 bodova, tri manje od lidera Chelseaja, dok je Everton pao na 11. poziciju sa 15 bodova.