RAPSODIJA NA SAN SIRU: Milan pobijedio Lazio pogotkom Hernandeza u 90. minuti

Milan će završiti 2020. godinu na prvom mjestu Serie A nakon što je u derbiju 14. kola nadigrao Lazio sa 3:2 pogotkom Thea Hernandeza u sudačkoj nadoknadi.

Rossoneri‘ su se ovom pobjedom vratili na lidersku poziciju ispred gradskog rivala Intera koji je u ranijem terminu slavio na kod Veronu sa 2:1.

Ekipa sa San Sira je povela preko Rebića u 10. minuti. Sedam minuta kasnije domaćini su udvostručili vodstvo, a opet je u glavnoj ulozi bio Rebić izborivši penal. Precizan je bio Calhanoglu.

U 28. minuti dosuđen je novi kazneni udarac, ovoga puta za goste. Odgovornost je preuzeo Immobile, Donnarumma je vrhunski reagirao i zaustavio njegov pokušaj, ali Luis Alberto je bio spreman i glavom pospremio odbijanac u mrežu.

Immobile se za neiskorišteni penal iskupio u 59. minuti pogodivši za 2:2 nakon majstorske asistencije Milinkovića-Savića.

I onda, taman kad su već svi pomislili da će utakmica završiti remijem, fenomenalni Theo Hernandez je donio veliku pobjedu Milanu. Calhanoglu je izveo udarac iz kuta, a Hernandez glavom pogodio zabio za tri boda i povratak na prvo mjesto Serie A.

Roma je na svom terenu nadigrala Cagliari sa 3:2. Veretout (11), Džeko (71) i Mancini (77) su bili precizni za domaćine, a Joao Pedro (59, 90+2-p) oba puta za goste.

Napoli je odigrao “mršavih” 1:1 protiv Torina spasivši se u zadnjim minuta od poraza. Izzo je u 56. minuti doveo ‘Bikove‘ u prednost, a poravnao je Insigne u nadoknadi.