Rapsodija poljskog golgetera: Lewandowski zabio četiri gola i odveo Bayern do pobjede

Bayern München nadigrao je na Allianz Areni Herthu Berlin sa 4:3, a sva četiri pogotka za branitelja naslova postigao je fenomenalni Robert Lewandowski.

Lewandowski je svoj prvi pogodak na utakmici zabio u 40. minuti, a u 51. minuti je Poljak povećao prednost Bavaraca. Međutim, to nije zastrašilo goste koji su u narednih 20 minuta poravnali rezultat.

Prvo je u 60. minuti Cordoba smanjio zaostatak Herthe, a u 71. minuti Cunha je matirao Neuera. U 85. minuti je Lewandowski ponovno donio prednost Bayernu, da bi samo tri minute kasnije Ngankam još jednom izjednačio rezultat.

Tri boda Bayernu u drugoj minuti sudačke nadoknade donio je Lewandowski iz penala koji je dosuđen upravo na čudesnom Poljaku.