Raptorsi savladali Warriorse u prvoj utakmici finala!

U prvoj utakmici ovogodišnjeg NBA finala Torotno Raptorsi su savladali Golden State Warriors rezultatom 118:109.

Toronto je bio bolji tokom gotovo cijele utakmice, prvu četvrtinu je riješio u svoju korist rezultatom 25:21, a na poluvremenu je bilo deset poena razlike, odnosno 59:49.

U trećoj četvrtini su Warriorsi bili nešto bolji, ubacili su 32 poena, tri više od Raptorsa, ali je posljednja dionica ponovo pripala ekipi Toronta (30:28) koja je time ovjerila pobjedu u prvoj utakmici finalne serije NBA lige.

Raptorse je do pobjede vodio Pascal Siakam s 32 poena, Kawehi Leonard je ubacio 23, a Marc Gasol 20 poena.

Kod branioca titule najbolji je bio Stephen Curry s 34 poena, a njegov najbliži pratilac Klay Thompson postigao je 21 poen.