Rashford je bio u ofsajdu kad je zabio Liverpoolu, ali VAR je svejedno priznao gol: Evo koji je razlog

Nogometaši Manchester Uniteda su u derbiju u 3. kola Premier lige pobijedili ekipu Liverpool 2:1 i tako došli do prve ovosezonske pobjede.

Prvi pogodak postigao je Jadon Sancho u 16. minuti, a oko drugog pogotka, koji je Marcus Rashford postigao u 53. minuti, vodi se velika rasprava.

Naime, nogometna javnost smatra da je Rashford taj pogodak postigao iz nedozvoljene pozicije, ali on je priznat i nakon VAR intervencije.

‘Krivac” za to je UEFA-ino pravilo koje je uvedeno uoči početka prošle sezone, a pojasnio ga je ESPN-ov novinar Dale Johnson. Prema tom pravilu, ako se linije ofsajda povučene u VAR sobi većim dijelom preklapaju, prednost se daje napadaču.

To pravilo daje dozu tolerancije, odnosno granicu pogreške, od pet centimetara za napadače, što znači da mogu biti za dlaku ispred protivnika, ali pogodak će vrijediti zbog mogućih nepreciznosti u sustavu“, objasnio je Johnson.