Raspadori s dva pogotka uništio snove Milana o Scudettu: Sassuolo slavio na San Siru

Nogometaši Milana praktično su se oprostili od naslova prvaka Italije, jer su na svom San Siru sa 1:2 poraženi od Sassuola. Junak Sassuola bio je ‘joker’ s klupe Giacomo Raspadori koji je zabio oba pogotka.

Rossoneri‘ su u 32. kolu Serie A ugostili Sassuolo bez Zlatana Ibrahimovića i poveli su nakon pola sata igre kada je prekrasno pogodio Hakan Calhanoglu.

Međutim, u samoj završnici utakmice Milan je prokockao pobjedu i na kraju ostao bez bodova. Prvo je ‘joker’ s klupe Giacomo Raspadori pogodio za 1:1 u 76. minuti, a nakon toga je u 83. minuti zabio za veliku pobjedu Sassuola.

Ovim je porazom Milan izgubio gotovo sve šanse za osvajanje Scudetta, a sada mu je upitan čak i plasman u Ligu prvaka. Trenutačno je drugi sa 66 bodova, treća Atalanta ima dva boda manje, četvrti Juventus četiri boda manje, a peti Napoli šest bodova manje, ali svi i susret manje. Prvoplasirani Inter bježi mu devet bodova uz također susret manje.

S druge strane, Sassuolo je ostao osmi sa 49 bodova, pet manje od sedme Rome.