Raspoloženi Haaland nastavlja ‘terorisati’ protivničke mreže u Premiershipu, danas je pao i Brighton

Sjajnu utakmicu na Etihadu odigrali su Manchester City i Brighton, a domaći su slavili sa ukupnih 3:1.

Krenuo je prvak Engleske ofanzivno od prvog minuta, što im je donijelo rezultat nakon 22 minuta igre. Svoj novi pogodak u prvenstvu postigao je nevjerovatni Erling Haaland.

Norvežanin je i duplirao vodstvo ‘Građana’. Naime, u 43. minutu Haaland je bio precizan sa bijele tačke za 2:0.

Tračak nade gostima u nastavku donio je Trossard pogotkom u 53. minutu, da bi svaku dilemu oko pobjednika otklonio Kevin De Bruyne u 75. minutu na asistenciju Bernarda Silve pogotkom za konačnih 3:1.

City se tako približio Arsenalu koji ima samo bod prednosti, ali i utakmicu manje. S druge strane, Brighton se nakon ovog poraza nalazi na osmoj poziciji sa 15 osvojenih bodova.