Raspoloženi Jota dvostruki strijelac u teško izborenom trijumfu Liverpoola nad Nottingham Forestom na Anfieldu

Nogometaši Liverpoola su u 32. kolu engleskog Premiershipa na svom Anfieldu ugostili momčad Nottinhgam Foresta, te su na kraju uspjeli slaviti rezultatom 3:2.

Niko nije mogao ni slutiti da će na kultnom Anfieldu danas pasti čak pet pogodaka, uzimajući u obzir da je rezultat prvog poluvremena glasio 0:0 i mreže su mirovale.

No, već u 47. minutu Diogo Jota na asistenciju Fabinha trese mrežu gostiju. Ipak, svega četiri minute kasnije Gibbs-White asistira za Williamsa koji pogađa za poravnanje.

Raspoloženi Jota u 55. minutu ponovo svoje ime upisuje među strijelce za novu prednost ‘Redsa’. Gibbs-White u 67. minutu vraća rezultatski egal ‘Šumarima’, ali samo tri minuta poslije konačnih 3:2 postavlja Mohamed Salah.

Ekipa Liverpoola u ovom trenutku zauzima sedmo mjesto na tabeli Premiershipa sa 50 osvojenih bodova. Imaju bod više od osmoplasiranog Brightona, te bod manje od šestoplasirane Aston Ville. Nottingham Forest je tek 19. sa svega 27 bodova na svom kontu.