Raspoloženi Jusuf Nurkić donio novi trijumf Portlandu i dodatno ga približio doigravanju

Ekipa Portland Trail Blazersa upisala je veoma važnu pobjedu protiv Houston Rocketsa rezultatom 110:102, a najbolji bh. košarkaš Jusuf Nurkić još jednom je odigrao sjajan meč.

Portland je nešto bolje otvorio meč i tokom prve četvrtine je imao minimalnu prednost, da bi početkom druge dionice Trail Blazersi otišli prvi put na dvocifrenu razliku i to nakon što su imali vodstvo od 41:28 i 46:33.

Houston je do poluvremena smanjio na pet poena razlike, a do poravnanja Rocketsi stižu u posljednjoj dionici kada dolaze do 88:88, no u tim trenucima Portland je zaigrao sjajno i na kraju došao do važne pobjede koja bi im mogla biti ključna u borbi za play-off.

Nurkić je bio jedan od najboljih pojedinaca na terenu u ovom meču, a on je za 29 minuta na parketu uspio postići 18 poena i pri tome dodati čak 19 skokova i tri asistencije.

U pobjedničkoj ekipi vrijedi izdvojiti i Lillarda koji je ubacio 21 poen uz devet skokova i osam asistencija, kao i dobar nastup McColluma koji je ubacio 20 poena uz sedam skokova i pet asistencija.

Kod Houstona je standardno najbolji bio Harden sa 23 poena i Green koji je dodao jedan manje.

Portland se sada nalazi samo jednu pobjedu od Memphisa koji je na osmom mjestu koje vodi u play-off.