Raspoloženi Messi i Mbappe PSG-u osigurali novi trijumf, žrtva je ovog puta bio Ajaccio

Igrači PSG-a savladali su Ajaccio ugostima sa uvjerljivih 3:0 u 12. kolu francuske Ligue 1.

Igralo se bez pogodaka sve do 24. minuta, a tada na scenu stupaju Messi i Mbappe. Argentinac sjajno proigrava Francuza koji donosi prednost ‘Svecima’.

Ajaccio se nije htio predati i imao je priliku za poravnanje 20 minuta prije kraja susreta, no nisu je uspjeli iskoristiti.

Kazna je stigla u 79. minutu. Fantastičnu akciju gostiju pogotkom je krunisao Messi na asistenciju Mbappea, da bi 23-godišnjak “tačku na i” što se tiče ove utakmice stavio novim pogotkom samo tri minuta kasnije.

Ovim trijumfom PSG je povećao prednost u odnosu na drugoplasirani Marseille. Parižani sada imaju šest bodova više i utakmicu više od prvog pratioca. S druge strane, Ajaccio je tek 18. sa svega osam osvojenih bodova.