Raspoloženi Napoli razmontirao Fiorentinu i skočio na treću poziciju Serije A

Nogometaši Napolija razbili su na stadionu Diego Armando Maradona u okviru 18. kola Serije A ekipu Fiorentina rezultatom 6:0.

Domaći su u vodstvo došli već u petoj minuti kada je Insigne pogodio na asistenciju Petagne, koji je bio učesnik i kod gola Demmea za vodstvo Napolija od 2:0.

Dvije minute kasnije Lozano uvećava vodstvo iskoristivši dodavanje Insignea, dok je Zielinski na asistenciju Ruija u 45. minuti povećao vodstvo na 4:0.

Nešto mirnije bilo je u drugom poluvremenu sve dok u 72. minuti sjajno raspoloženi Insigne iz penala nije postigao peti gol, dok je konačnih 6:0 postavio Politano minut prije kraja meča na asistenciju Bakayoka.

Napoli se ovom pobjedom probio na treće mjesto Serije A sa sa 34 boda, dok je Fiorentina na 14. poziciji sa 18.