Raspoloženi Osimhen i Kvaratskhelia ponovo u glavnim ulogama, Napoli na gostovanju ‘počistio’ Speziju

Nogometaši Napolija su danas odigrali utakmicu 21. kola talijanske Serie A protiv ekipe Spezije, a konačan rezultat glasio je 3:0.

Za Spallettijeve izabranike ovo je bio samo još jedan rutinski meč te su bez mnogo problema došli do novih, jako bitnih bodova u borbi za titulu prvaka Italije.

Međutim, za veliko čudo, mreža domaćih mirovala je kompletno prvo poluvrijeme. Lider Serie A uspio je slomiti otpor Spezije tek u drugom dijelu igre.

U 47. minutu Kvaratskhelia pogađa sa bijele tačke i dovodi goste u vodstvo, da bi u nastavku susreta vrlo lagano osigurali pobjedu. Nevjerovatni Osimhen se u strijelce upisivao u 68., odnosno 73. minutu na asistenciju Kvaratskhelije za konačnih 3:0.

Napoli je prvoplasirana momčad prvenstva sa 56 bodova, imaju čak 16 bodova više od Intera i Rome. S druge strane, Spezia je 17. sa svega 18 osvojenih bodova.