RAYA JUNAK! Arsenal nakon ruleta penala izbacio Porto i izborio četvrtfinale Lige prvaka

Arsenal se plasirao u četvrtfinale Lige prvaka nakon što je dvomeču osmine finala bio bolji od Porta. Oba susreta završila su pobjedama domaćina 1:0, a Arsenal je prošao dalje nakon boljeg izvođenja penala.

Prvih 45 minuta proteklo je u čvrstoj i opreznoj igri obje momčadi, većinom između dva kaznena prostora, te se činilo kako golova i neće biti.

Međutim, četiri minute prije odlaska na odmor Arsenal je poveo. Odegaard se majstorski poigravao sa zadnjom linijom Porta te nakon toga uposlio Trossarda koji precizno poentira. Ujedno je 1:0 bio i rezultat prvog dijela.

Arsenal je u nastavku bio za nijansu bolji, ali su opet izostale velike šanse. Uz veliki oprez s obje strane, golova više nije bilo pa je susret otišao u produžetke s obzirom na to da je Porto u prvom dvoboj slavio s također 1:0.

Regularni dio dvoboja tako nije dobio prolaznu ocjenu, a tek smo vidjeli mučenje u produžecima u kojima nismo vidjeli gotovo ništa pa je dvoboj otišao u izvođenje kaznenih udaraca.

Nogometaši Arsenala su u kaznenim udarcima bili spretniji te su na kraju izborili plasman u četvrtfinale Lige prvaka. Apsolutni junak susreta bio je Arsenalov golman David Raya koji je zaustavio dva penala.

Podsjetimo, u četvrtfinale najelitnijeg europskog klupskog natjecanja već su se ranije plasirali Barcelona, Manchester City, Real Madrid, Bayern i PSG.