Razigrani Inter deklasirao Genou, Napoli uz veliku pomoć VAR-a pobijedio Sassuolo

Inter Milan ostvario je uvjerljivu pobjedu u 36. kolu Serie A u gostima kod Genoe sa 3:0 i skočio na drugo mjesto prvenstvene ljestvice.

Nerazzurri‘ su do pobjede stigli golovima Lukakua (34, 90+3) i Alexisa Sancheza (82). Lukaku je s 23 pogotka ove sezone postao prvi nogometaš Intera u povijesti kojemu je to pošlo za rukom u debitantskoj sezoni.

Inter je ovom pobjedom preskočio Atalantu, sada ima 76 bodova i za prvoplasiranim Juventusom, koji će u nedjelju odmjeriti snage sa Sampdorijom, zaostaje četiri boda.

Genoa je na 17. mjestu sa 36 osvojenih bodova, četiri više od Leccea, koji ima susret manje.

U drugom dvoboju večeri Napoli je slavio na svom terenu protiv Sassuola sa 2:0. Domaćin je poveo pogotkom Hysaja u osmoj minuti, gosti su izjednačili pogotkom Đuričića, ali je nakon intervencije VAR-a sudac poništio pogodak srpskog nogometaša zbog zaleđa.

Nakon toga su Sassuolu poništena još tri pogotka zbog nedozvoljene pozicije. Pobjedu Napoliju osigurao je Allan pogotkom u trećoj minuti sudačke nadoknade.

Napoli je ostao sedmi sa 59 osvojenih bodova, bodom manje od Milana na šestoj poziciji koja vodi u Europu sljedeće sezone. Svakako treba naglasiti da je Napoli plasman u Europu već ranije osigurao osvajanjem Kupa Italije.

Sassuolo je pretrpio 14. poraz ove sezone i nalazi se na osmoj poziciji sa 48 osvojenih bodova.

U prvoj utakmici dana Parma je nadigrala Bresciu sa 2:1.