Razlika na tabeli između Milana i Intera je još uvijek ogromna uprkos remiju u gradskom derbiju

Nogometaši Intera i Milana remizirali su u derbiju 12. kola italijanske Serije A rezultatom 1:1.

Sve vrijedno pomena dogodilo se do 18. minute iako je derbi bio izuzetno zanimljiv tokom cijelog toka.

U 11. minuti Calhanoglu realizira udarac sa bijele tačke nakon što ga je prethodno u kaznenom prostoru srušio Kessie.

Milan se brzo trgnuo i već u 17. minuti stigao do poravnanja zahvaljujući autogolu De Vrija nakon velike gužve ispred Handanoviča.

Mogao je Inter da ponovo dođe u vodstvo, ali je drugi penal za momčad na večerašnjoj utakmici promašio Martinez, odnosno odbranio Tatarušanu.

I pored remija, razlika na tabeli Serije A između ova dva tima još uvijek je ogromna.

Milan na drugom mjestu ima 32 boda, dok Inter na trećem ima čak sedam manje.