RB Leipzig bez mnogo problema trijumfovao u Bergamu, Atalanta neće igrati polufinale Europa lige

Igrači Red Bull Leipziga nastavljaju svoj evropski put ove sezone, a večeras su savladali Atalantu 2:0 i tako se kvalifikovali u polufinale Europa lige.

Ovo je drugi put u povijesti kluba, a prvi u Europa ligi, da će Leipzig igrati polufinale evropskog klupskog takmičenja.

Poslije remija od 1:1 u prvoj utakmici četvrtfinala, ‘Bikovi’ su večeras slavili sa 2:0 i ukupnim rezultatom 3:1 prošli dalje.

Pogotke za njemačku ekipu postigao je Nkunku u 18. minutu na asistenciju Laimera, da bi isti igrač pogodio iz penala u 87. minutu susreta za konačnih 0:2.

RB Leipzig u polufinalu čeka boljeg iz duela Braga – Rangers i imat će izglednu priliku da izbore prvo finale evropskog takmičenja u klupskoj povijesti.