RB Leipzig gubio 0:2 pa preokrenuo za nastavak lova za Bayernom: Pala Borussia M’gladbach

U derbiju 23. kola njemačke Bundeslige RB Leipzig je velikim preokretom na svom terenu pobijedio Borussiju M’gladbach sa 3:2 (0:2).

RB Leipzig je gubio od Borussije sa 0:2 već nakon prvih 20 minuta igre, ali se u nastavku uspio vratiti i napraviti senzacionalan preokret koji mu je osigurao samo dva boda minusa u odnosu na prvoplasirani Bayern München.

Gosti su poveli već u šestoj minuti pogotkom iz kaznenog udarca koji je iskoristio Hoffman, a nevjericu na Red Bull Areni izazvao je Thuram u 19. minuti fantastičnim udarcem glavnom u suprotan kut golmana Gulácsija.

U nastavku je RB Leipzig zaigrao puno bolje, a već u 50. minuti mrežu gostiju zatresao je Norvežanin Sorloth, ali je njegov pogodak poništen nakon intervencije VAR-a. Međutim, to je bila samo najava velikog povratka Nagelsmannovog tima.

Sedam minuta kasnije Nkunku pogađa mrežu Borussije, a VAR se ovaj put nije oglasio. Nije prošlo ni deset minuta od njegovog njegovog pogotka, a već je Poulsen lijepim udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio za izjednačenje – 2:2.

I kad se činilo da će susret završiti bez pobjednika, domaći su stigli do važne pobjede u trećoj minuti sudačke nadoknade. Ubacio je Nkunku, a na drugoj stativi je najviši u skoku bio Sorloth i matirao nemoćnog Sommera.

Mreža Borussije zatresla se još i u 95. minuti kada je pogodio Forsberg, ali je njegov gol opravdano poništen zbog zaleđa.