RB LEIPZIG OSVOJIO KUP! ‘Bikovi’ u lutriji penala do prvog velikog trofeja u povijesti

Nogometaši Freiburga mogli su stići su do svog prvog trofeja u povijesti, baš kao i RB Leipzig, a na kraju smo vidjeli slavlje RB Leipziga nakon kaznenih udaraca.

Na Olimpijskom stadionu u Berlinu Freiburg je imao gol i igrača više, ali nije na kraju slavio. RB Leipzig osvojio je njemački Kup nakon boljeg izvođenja kaznenih udaraca.

U regularnom dijelu je bilo 1:1, nakon 120 minuta je isti rezultat bio na semaforu, a kaznenim udarcima su popularni ‘Bikovi‘ bili bolji rezultatom 2:4.

Maximilian Eggestein je u 19. minutu doveo Freiburg u vodstvo, a onda nova velika stvar, RB Leipzig ostaje s igračem manje zbog opasnog starta Marcela Halstenberga i to u 57. minuti.

Od tada, pa sve do 120. minute RB Leipzig je igrao s igračem manje, u 76. minuti je Christopher Nkunku uspio poravnati rezultat, sasvim zasluženo, a onda u nastavku nije bilo golova.

U izvođenju kaznenih udaraca uspješniji su bili nogometaši RB Leipziga, koji su iskoristili su sva četiri penala, te tako osvojili prvi trofej u povijesti!