Real bez problema slavio protiv Eibara i ostao u trci za naslov prvaka

Nogometaši Real Madrida slavili su u 29. kolu La Lige i opet se vratili na trku za naslov prvaka, dok je Eibar napravio korak unazad kada je u pitanju borba za opstanak.

Real je ugostio Eibar i ostvario je pobjedu rezultatom 2:0. ‘Kraljevi‘ su zatresli mrežu u 37. minuti, ali je pogodak Asensija poništen nakon intervencije VAR-a. Ipak, četiri minute kasnije Asensio opet trese suparničku mrežu, a ovaj put pogodak se priznaje.

Konačnih 2:0 postavio je Karim Benzema nakon asistencije Vinicius Juniora u 73. minuti susreta.

Real je ovom pobjedom došao na minus tri prvoplasiranom Atleticu koji ima i susret manje, te barem privremeno preskočio Barcelonu na drugoj poziciji.

S druge strane, Eibar je ovim porazom ostao na pretposljednjem 19. mjestu s dva boda manje od sigurne zone.