Real bez problema slomio Osasunu i učvrstio vrh La Lige, Bellingham nastavlja tamo gdje je stao

Nogometaši Real Madrida savladali su Osasunu rezultatom 4:0 u okviru 9. kola španske La Lige i tako zadržali lidersku poziciju.

Ponovo je briljirao nevjerovatni Jude Belingham koji je postigao dva prva gola i tako otvorio ‘Kraljevima’ put do novog trijumfa i punog plijena.

Englez je načeo mrežu tima iz Pamplone u 9. minuti, a u 54. minuti povisio je na 2:0. Bio je to njegov čak osmi ligaški gol, te je prvi na listi strijelaca La Lige iako je vezni igrač.

Također, ponovio je podvig Cristiana Ronalda koji je na prvih deset utakmica za Real postigao isto toliko golova u svim takmičenjima.

Do kraja su pobjedu Reala potvrdili Vinicius u 65. i Joselu u 70. minuti za konačnih 4:0.

Real je nakon ove utakmice ostao na liderskoj poziciji sa 24 osvojena boda, dok je Osasuna 10. sa isto toliko bodova.

Momčad Carla Ancelottija će u narednom kolu La Lige gostovati Sevilli, dok će Osasuna ugostiti Granadu.