Real i bez Benzeme stigao do uvjerljivog trijumfa u derbiju protiv Seville na Santiago Bernabeuu

Nogometaši Real Madrida večeras su na svom terenu slavili protiv Seville rezultatom 3:1 u derbiju 11. kola španske La Lige.

‘Kraljevi’ su bili bez najboljeg igrača Karima Benzeme koji se povrijedio, ali to ih nije spriječilo da stignu do novog trijumfa.

Domaći su već u petom minutu susreta stigli do prednosti. Vinicius na sjajan način nakon solo prodora asistira za Luku Modrića koji zabija za 1:0. To je ujedno bio i jedini pogodak prvog poluvremena.

Početkom drugog dijela Sevilla je krenula ofanzivnije i konkretnije, što se i isplatilo nakon osam minuta igre u nastavku. Lamela se upisao u strijelce i izjednačio rezultat.

Međutim, prvak Evrope je u svega dvije minute riješio pitanje pobjednika na ovoj utakmici. Prvo je Vasquez pogodio za 2:1 u 79. minutu, dok je samo dvije minute kasnije Valverde na fenomenalan način postavio konačnih 3:1.

Real tako ostaje lider La Lige sa 31 bodom i ima šest bodova i meč više u odnosu na drugoplasiranu Barcelonu. Sevilla je tek 14. sa svega 10 osvojenih bodova.