Real jako blizu titule: U Madridu nadigrali nemoćni Alaves

Real Madrid je u petak navečer u sklopu 35. kola La Lige na stadionu Alfreda di Stefana pobijedio Alaves sa 2:0.

Kraljevi‘ su poveli u 11. minuti pogotkom Benzeme iz penala koji je izborio Mendy. S obzirom na to da nije bilo kapetana Ramosa (tri žuta kartona), kazneni udarac je izveo Benzema i zabio svoj 18. gol sezone.

Za 2:0 pogodio je Asensio u 51. minuti. Sudac je prvo poništio pogodak jer se činilo da je Asensio bio u nedozvoljenoj poziciji, ali nakon intervencije VAR-a pogodak je ipak priznat.

Realu je ovo bila sedma pobjeda u nizu od restarta sezone nakon prisilne pauze zbog pandemije koronavirusa. Do kraja sezone ostala su tri kola, a ‘Kraljevi‘ igraju u gostima kod Granade, na svom terenu protiv Villarreala te u gostima kod Leganesa.

Zidaneov tim sada je na četiri boda prednosti pred prvim pratiteljem Barcelonom i nalazi se jako blizu osvajanja titule prvaka.