Real Madrid bez problema nadigrao Gironu i preuzeo vrh La Lige

Nogometaši Real Madrida su savladali momčad Girone rezultatom 3:0 u sklopu 8. kola španske La Lige i na taj način zauzeli lidersku poziciju prvenstva.

Real je u vodstvo na gostujućem terenu došao nakon što je u 17. minuti Bellingham sjajnim dodavanjem pronašao Joselua kojem nije bilo teško da postigne pogodak.

Već tri minute nakon toga, vodstvo je povećao Tchouameni golom koji je došao nakon dodavanja Tonija Kroosa.

Konačan rezultat je u drugom dijelu postavio Jude Bellingham u 71. minuti, a ovoga puta mu se za asistenciju odužio robusni napadač Joselu.

Vrijedi napomenuti i to da je Nacho dobio crveni karton i da će u narednim utakmicama odrađivati suspenziju na tribinama.

Real Madrid je nakon ovog susreta lider La Lige sa 21. bodom, dok je Girona treća sa 19. Barcelona je na drugoj poziciji sa 20 bodova.

U utakmicama odigranim u ranijem terminu, Villarreal i Getafe su odigrali meč bez golova, dok je Rayo Vallecano također podijelio bodove u susretu sa Mallorcom rezultatom 2:2.