Real Madrid bez većih problema bolji od Cadiza, ‘Kraljevi’ maksimalno iskoristili kiks najljućeg rivala

Momčad Real Madrida pobijedila je rezultatom 3:0 Cadiz u sklopu 14. kola španske La Lige i tako na maksimalan način iskoristila kiks Barcelone u subotu protiv Raya Vallecana.

‘Kraljevi’ su relativno lagano i bez većih problema i napora riješili gostovanje kod Cadiza, a prvi pogodak na utakmici postigao je sve prisutniji Rodrygo u 14. minuti.

Isti nogometaš je udvostručio rezultat za svoj tim u 64. minuti kada je iskoristio sjajno progiravanje Luke Modrića za svoj peti pogodak u La Ligi ove sezone.

Konačan rezultat je postavio fenomenalni Jude Bellingham u 74. minuti, a impresivnu predstavu je Rodrygo kompletirao asistencijom.

Real Madrid je nakon ovog kola lider na tabeli sa bodom više od Girone koja ima i utakmicu manje. Cadiz je 16. sa 10 bodova.

U utakmicama odigranim ranije danas, Villarreal je sa 3:1 bio bolji od Osasune, dok je Real Sociedad sa 2:1 porazio Sevillu u utakmici sa dva crvena kartona za gostujući tim.