Real Madrid deklasirao Valenciju i nastavio potjeru za Gironom na vrhu La Lige

Nogometaši madridskog Reala su u okviru 13. kola La Lige na domaćem terenu deklasirali momčad Valencije rezultatom 5:1 i na taj način nastavili potjeru za Gironom.

Reviju pogodaka na Santiago Bernabeu stadionu započeo je Dani Carvajal već u 3. minuti kada asistenciju Tonija Kroosa pretvara u pogodak.

Do kraja poluvremena vodstvo je udvostručio na ovoj utakmici raspoloženi Vinicius Junior i to u 42. minuti na asistenciju Rodryga.

Nastavak susreta donio je sjajnu igru domaćeg tima, a za samo dvije minute, bilo je 4:0. Novi pogodak je postigao Vinicius, a u strijelce se upisao i Rodrygo.

Rodrygo je stigao do svog drugog gola na utakmici i to u samom finišu, da bi za Valenciju pogodak utjehe postigao Duro.

Real Madrid je nakon ove utakmice nastavio sa potjerom za Gironom i trenutno ima 32 boda, dva manje od lidera La Lige.

Valencia je, s druge strane, deveta sa 18 bodova.

U utakmicama odigranim ranije danas, Girona je sa 2:1 porazila Rayo Vallecano. Real Sociedad je lagano riješio gostovanje kod Almerije sa 3:1, a Granada i Getafe odigrali meč bez pobjednika 1:1. Istim rezultatom završen je i remi Osasune i Las Palmasa.