Real Madrid i matematički osigurao 34. titulu prvaka Španije!

Momčad Real Madrida pobjedom protiv Villarreala rezultatom 2:1 osvojila je 34. titulu prvaka Španije u klupskoj historiji.

Realu je u ovom meču trebala pobjeda kako bi i matematički jedno kolo prije kraja osigurao naslov prvaka, a baš kao što su to uradili u svakom meču nakon pauze zbog pandemije koronavirusa, Kraljevski klub upisao je još jednu pobjedu.

Domaći tim u vodstvo je stigao u 29. minuti kada je asistenciju Modrića u pogodak pretvorio Benzema.

Do poluvremena nije bilo pogodaka, a onda drugi gol za Real Madrid postiže opet Karim Benzema, ovaj put s bijele tačke.

Villarreal se uspio vratiti u meč golom Iborre u 84. minuti, no do kraja se rezultat nije promijenio.

Barcelona je u večerašnjem meču doživjela poraz od Osasune na svom terenu rezultatom 2:1, dok je Atletico Madrid kao gost bio bolji od Getafea sa 2:0.

Ovo je za Real Madrid 34. titula u klupskoj historiji, a posljednju su osvojili 2017. godine, kada je također Zinedine Zidane bio trener kluba. Prije toga, Real Madrid je u 21. vijeku osvajao titule 2012., 2008., 2007., 2003. i 2002. godine.