Real Madrid, Inter i Bayern rutinski do osmine finala, Copenhagen u utakmici večeri bolji od Manchester Uniteda

Nogometaši Real Madrida savladali su Bragu rezultatom 3:0 u okviru 4. kola grupe C Lige prvaka i već sada osigurali su plasman dalje.

Real je poveo u 27. minuti preko Brahima Diaza, a posao su završili u nastavku golovima Viniciusa u 58. i Rodryga u 61. minuti za konačnih 3:0.

Nešto ranije u ovoj grupi Napoli i Union Berlin su remizirali 1:1. Politano je doveo domaće u vodstvo u 39. minuti, a Union je poravnao u 52. minuti nakon sjajnog kontranapada, koji na asistenciju Beckera golom krunisao Fofana za 1:1.

U grupi D Inter je slavio na gostovanju protiv Salzburga rezultatom 1:0 i također rutinski slavio plasman u narednu rundu Lige prvaka.

Nerazzurri su propustili nekliko dobrih šansi, a do gola su stigli pet minuta prije kraja kada je Lautaro Martinez sigurno realizovao penal za trijumf 1:0 i prolaz dalje.

Copenhagen je savladao Manchester United (4:3), a Bayern je pobjedom nad Galtasarayem (2:1) osigurao nokaut fazu.

Sjajno je United otvorio susret i na krilima Hojlunda, koji je pogađao u 3. i 28. minuti, stigao je do vodstva od 2:0.

Tri minute poslije crvenog kartona za Rashforda, Elyounnousi smanjuje na 1:2, a u devetoj minuti nadoknade je Maguire igranjem rukom skrivio jedanaesterac, koji sigurno izvodi Goncalves i poravnava na 2:2.

United je igrao dobro uprkos brojčanoj inferiornosti u nastavku, a u 68. minuti mu je dosuđen penal koji u gol pretvara Bruno Fernandes za 3:2.

Copenhagen je uspio da uzvrati udarac u 83. minuti, kada Lerager pogađa na ubačaj Falka za 3:3, a pobjedu Dancima u 87. minuti donosi Bardghji, koji postavlja konačnih 4:3.

U drugom meču ove grupe Bayern je s 2:1 savladao Galatasaray i dva kola prije kraja je osigurao nokaut fazu.

U grupi A je Arsenal na svom Emirates stadionu stigao do sigurne pobjede protiv Seville 2:0.

Igrala se 29 minuta  kada su Topnici stigli do vodstva iz jako lijepe i jednostavne akcije. Saka je na kraju ubacio, a Trossard pogodio za 1:0.

Do kraja prvog dijela nije bilo golova, a u 64. minuti je Saka povisio na 2:0 i osigurao Arsenalu miran finiš susreta.

U grupi B je Arsenal na vrhu s 9 bodova, Lens i PSV imaju po 5, a na začelju je Sevilla s 2.