Real Madrid kiksao protiv Vallecana i učinio da se Girona ponovo nada tituli, Caravajl sve zakomplikovao crvenim kartonom

Nogometaši Real Madrida napravili su danas veliki kiks na gostovanu kod gradskog rivala Rayo Vallecana, s kojim su remizirali rezultatom 1:1.

Vodio je Real Madrid golom Joselua iz 3. minute i činilo se da će doći do rutinske i lagane pobjede, ali bilo je daleko od toga.

Vallecano je uspio da uzvrati i u 27. minuti iz penala preko De Tomasa da poravna na 1:1, a to je rezultat koji se na semaforu zadržao do kraja utakmice.

Meč je Kraljevski klub završio i sa igračem manje jer je Dani Carvajal u sudijskoj nadoknadi dobio dva brza žuta kartona.

Kod drugog žutog kartona je iskusni Španac protivnika udario laktom u lice te je isključen s utakmice.

Sada je Girona dobila priliku da se vrati u trku za titulu La Lige jer je Real Madrid prvi sa 62 boda, a Girona ima šest bodova manje i meč zaostatka.

Vallecano je petnaestoplasiran sa 24 boda i nastavlja borbu za opstanak, u kojoj će mu ovaj bod mnogo značiti.