Real Madrid lako na Municipalu protiv Eibara, Benzema ne prestaje zabijati

Nogometaši Real Madrida su savladali Eibar u gostima u 14. kolu španske La Lige rezultatom 3:1.

Kraljevi su vodili sa 2:0 već nakon 13 minuta utakmice. Najprije je u 6. minuti Karim Benzema pogodio za 1:0, a potom je Luka Modrić sedam minuta kasnije postigao sjajan pogodak za povećanje prednosti.

U 28. minuti Kike je postigao izvanredan pogodak za Eibar, a do kraja susreta obje ekipe su imale po nekoliko odličnih prilika. Rezultat se promijenio tek u posljednjim trenucima susreta kada je Lucas Vazquez pogodio za konačnih 3:1.

Realu je ovo bila četvrta uzastopna pobjeda u prvenstvu i bodovno su se izjednačili sa liderom Atleticom koji ima dvije utakmice manje (29).

Karim Benzema stigao je do sedmog pogotka u sezoni, a priliku za novim upisivanjem u strijelce imat će već u srijedu protiv Granade.

Eibar koji je trenutno na 14. poziciji sa 15 bodova narednu utakmicu igra protiv Alavesa u gostima.