Real Madrid lakoćom riješio prepreku zvanu Granada i nastavio borbu za titulu

Nogometaši Real Madrida lakoćom su riješili prepreku zvanu Granada u susretu 36. kola La Lige. U velikoj borbi za titulu prvaka sa 4:1 su pomeli domaćina i došli lideru Atleticu na dva boda zaostatka.

Real je poveo pogotkom Luke Modrića u 17. minuti. Hrvat je pogodio nakon majstorske asistencije 19-godišnjeg Gutierreza. U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Rodrygo je postigao drugi pogodak i rezultatom 0:2 završeno je prvo poluvrijeme.

U 71. minuti Granada je uspjela smanjiti pogotkom Jorgea Moline, nakon čega su ‘Kraljevi‘ s dva brza pogotka udvostručili svoju prednost na 4:1. Alvaro Odriozola je u 75. zabio za 3:1, a minutu kasnije Karim Benzema postavlja konačnih 4:1.

Real je ovom pobjedom ostao u igri za titulu prvaka i dva kola prije kraja ima 78 bodova, dva boda manje od prvoplasiranog Atletica.