Real Madrid na krilima nezaustavljivih Benzeme i Viniciusa ‘uništio’ Valenciju u Madridu

Momčad Real Madrida je u okviru 20. kola španske La Lige savladala ekipu Valencije rezultatom od velikih 4:1.

Do prvog velikog uzbuđenja čekalo se 40 minuta, a tada Luka Modrić nije imao sreće, veznjak Reala je pogodio prečku gola Valencije.

Samo minut nakon toga igrač gostiju Omar Alderete pravi prekršaj u svojih 16 metara, a sudac Alejandro Hernandez pokazuje na bijelu tačku.

Karim Benzema je mirno izveo jedanaesterac i doveo svoj tim u vodstvo. To je bio ujedno i jedini pogodak u prvom poluvremenu.

Nakon samo sedam minuta igre u drugom dijelu, Vinicius Junior nakon nevjerovatne solo akcije postiže drugi pogodak Reala na ovom susretu. U 61. minutu isti igrač postiže svoj drugi pogodak na ovoj utakmici. Brazilac je ovaj put mrežu Valencije zatresao glavom.

Igrao se 76. minut kada je Goncalo Guedes došao do odbijene lopte u petercu ‘Kraljeva’ i proslijedio istu u mrežu domaćih za smanjenje rezultata na 3:1.

Pred finiš utakmice, tačnije u 88. minutu, na odličnu asistenciju Mendyja svoj drugi pogodak na utakmici postiže sjajni Karim Benzema. Time je Francuz stavio ‘tačku na i’ što se tiče ovog susreta. Konačan rezultat glasio je 4:1.

Real Madrid je i dalje na liderskoj poziciji La Lige sa 49 bodova na svom kontu, dok je Valencia deveta sa 28 osvojenih bodova.