Real Madrid nadigrao Cadiz i održao korak za Barcelonom na vrhu La Lige

Nogometaši Real Madrida slavili su u 14. kolu La Lige važnu pobjedu protiv Cadiza rezultatom 2:1 na domaćem terenu.

‘Kraljeve’ je u vodstvo doveo Militao u 40. minuti susreta nakon sjajnog proigravanja Kroosa i tim rezultatom se otišlo na desetominutni odmor.

U 70. minutu asistent kod prvog gola Kroos postiže sjajan pogodak i tako rješava pitanje pobjednika, a utješni pogodak za goste je postigao Perez u 81. minutu.

Real Madrid je ovom pobjedom ostao u koraku sa Barcelonom i sada je na dva boda zaostatka, dok je Cadiz u opasnoj zoni na 19. mjestu sa 11 bodova.

U narednom kolu La Lige, Real će tek 31. decembra dočekati momčad Valladolida, dok Cadiz istog dana čeka Almeriju također na domaćem terenu.

U terminu ranije, Rayo Vallecnao je remizirao sa Celtom 0:0, dok je Valencia savladala Betis 3:0.