Real Madrid nadigrao Liverpool, Foden donio pobjedu Cityju protiv Dortmunda

Real Madrid i Manchester City upisali su pobjede u prvim utakmicama četvrtfinala Lige prvaka.

Kraljevi‘ su na stadionu Alfredo Di Stefano nadigrali Liverpool sa 3:1, dok je City na Etihadu pobijedio Borussiju Dortmund sa 2:1.

Real je protiv Liverpoola poveo 2:0, ‘Redsi‘ su na otvaranju drugog poluvremena smanjili, ali domaćin je do kraja utakmice postigao još jedan pogodak za 3:1 pobjedu.

Strijelci za pobjedničku ekipi bili su Vinicius Junior (27, 65) i Marco Asensio (36), dok je za goste zabio Mohamed Salah (51).

U drugoj utakmici večeri Manchester City je pobijedio Borussiju Dortmund sa 2:1. ‘Građani‘ su poveli u 19. minuti pogotkom Kevina De Bruynea, poravnao je Marco Reus u 84. minuti, a pobjedu Cityju donio je Phil Foden u 90. minuti

Uzvratne utakmicu su na rasporedu 14. aprila u Liverpoolu i Dortmundu.

U srijedu su na programu još dva susreta četvrtfinala, a igraju Porto i Chelsea, te Bayern i PSG.