Real Madrid nakon preokreta ‘demolirao’ Sociedad i stvorio skoro na nedostižnu prednost na vrhu tabele La Lige

Nogometaši Real Madrida porazili su Real Sociedad rezultatom 4:1 u okviru 27. kola španske La Lige.

Nije dobro počelo za ‘Kraljeve’ budući da je u 10. minutu penal mirno realizovao Oyarzabal.

Sociedad se po postignutom pogotku povukao ispred svog kaznenog prostora, a kazna za takvu igru stigla je u 40. minutu.

Eduardo Camavinga postiže spektakularan pogodak za izjednačenje, a zatim sličnom majstorijom tri minute kasnije Luka Modrić donosi konačni preokret.

Trijumf i tri boda su u drgom dijelu potvrdili Benzema sa bijele tačke u 76. minutu, kao i Asensio u 79.

Real Madrid sada ima 63 osvojena boda, dok je drugoplasirana Sevilla tek na 55, pa je borba za titulu La Lige, čini se gotova.

Real Sociedad je šesti i do kraja će voditi veliku bitku za plasman na poziciju koja garantuje evropka takmičenja.

U utakmicama odigranim ranije danas, Osasuna je sa 1:0 savladala Villarreal, dok je Espaynol nadigrao Getafe sa 2:0.

Valencia se na Mestalli olako obračunala sa Granadom pobjedom 3:1.