Real Madrid nanio težak udarac Liverpool na Anfieldu, lepršavi Napoli nastavlja oduševljavati partijama

Nogometaši Real Madrida pobijedili su Liverpool u okviru prve utakmice nokaut faze Lige prvaka na Anfieldu rezultatom 5:2.

Nije dobro počelo po španskog branitelja titule u Ligi prvaka budući da je Liverpool od 14. minute vodio sa 2:0. Mrežu dekoncentrisanog Courtoisa pogađali su Nunez i Salah.

No, Real Madrid se ubrzo sabrao i još jednom pokazao zbog čega je apsolutni vladar ovog takmičenja.

Do kraja prvog dijela izjednačenje ‘Kraljevima’ je sjajnim zalaganjem donio Vinicius Junior. Brazilac je pogađao u 21., odnosno u 36. minuti.

U drugom poluvremenu, gost je dodao još jači gas i u 47. minuti preko Militaa došao do potpunog preokreta.

Osam minuta kasnije, Benzema je povisio na 4:2, a 12 minuta kasnije i na 5:2. To je ujedno bio konačan rezultat i kraj košmarne noći za ‘Redse’.

U drugoj utakmici večerašnjeg programa, momčad Napolija rutinski je prebrodila gostovanje kod Eintracht Frankfurta. Italijani su slavili sa 2:0.

U 40. minuti je nakon kontranapada pogodio raspoloženi Osimhen, dok je pobjedu potvrdio Di Lorenzo u 65. minuti.

Vrijedi napomenuti da će Kolo Muani kao najbolji pojedinac njemačke momčadi propustiti revanš zbog crvenog kartona iz 58. minute.

Revanš susreti večerašnjih parova na programu su 15. marta na Santigao Bernabeu, odnosno Diego Armando Maradona stadionu.