Nogometaši Real Madrida večeras imaju teško gostovanje ekipi Betisa, a italijanski stručnjak Carlo Ancelotti ne može da računa na nekoliko važnih nogometaša.
Kao što je to vjerovatno svima već i poznato, engleski veznjak Jude Bellingham je suspendovan i on će propustiti ovaj meč, dok se u prošloj utakmici Reala povrijedio i Dani Ceballos koji je u sjajnoj formi.
Carlo Ancelotti sada definitivno neće moći računati ni na ključnog igrača ‘Kraljevskog kluba’, Federica Valverdea. Urugvajac je iz predostrožnosti propustio gostovanje Real Sociedadu, a postalo je jasno da ga neće biti ni ove noći u Sevilli.
Plan je da Valverde, ako je to ikako moguće, bude maksimalno spreman za prvi duel sa Atletico Madridom u okviru osmine finala Lige prvaka naredne sedmice.
Ako se još u obzir uzme to da su Dani Carvajal i Eder Militao davno završili sezonu zbog teških povreda, Madriđani su u velikom problemu u ključnom dijelu takmičarske godine.
Real Madrid nema pravo na kikseve jer na vrhu La Lige ima isti broj bodova kao Barcelona i samo bod više od gradskog rivala Atletica. Podsjećamo, večerašnji okršaj Reala i Betisa počinje od 18:30 sati.