Real Madrid nije dozvolio iznenađenje protiv Getafea, ‘Kraljevi’ sve bliži tituli La Lige

Nogometaši Real Madrida upisali su rutinski trijumf nad Getafeom u okviru 31. kola španske La Lige rezultatom 2:0.

‘Kraljevi’ su od početka do kraja utakmice bili konkretniji rival i pobjeda nijednog trenutka nije dolazila u pitanje.

Casemiro je u 38. minuti doveo svoj tim u vodstvo na asistenciju sunardonjaka Viniciusa i tim rezultatom se otišlo na odmor.

U nastavku je trijumf svog tima potvrdio Lucas Vazquez u 68. minuti, a njemu je lijepo asistirao Rodrygo.

Nakon ovog trijumfa, samo čudne okolnosti mogu spriječiti Real Madrid da se ne domogne nove titule La Lige.

‘Kraljevi’ nakon 31 odigrane utakmice imaju 72 boda, 12 više u odnosu na drugoplasiranu Sevillu.

S druge strane, Getafe je na 14. poziciji i gotovo izvjesno će ostati u društvu najboljih i naredne sezone.

U ranije odigranim utakmicama danas, Cadiz je remizirao protiv Betisa 1:1, dok je istim rezultatom završena utakmica Bilbaa i Villarreala.

Iznenađenje vikenda u Španiji svakako je minimalan poraz Atletico Madrida protiv Mallorce 1:0.