Real Madrid pobjedom nakon preokreta protiv Almerije otvorio novu sezonu La Lige

Nogometaši Real Madrida uspješno su započeli odbranu trofeja u La Ligi pobjedom nad Almerijom u prvom kolu rezultatom 2:1.

Almerija nije dočekala prvaka iz prošle sezone spuštenog garda, što je dokazala golom Ramazanija u 6. minuti.

Mladi napadač je sjajno istrčao kontru i rutinski matirao Courtoisa za iznenađenje na otvorenju sezone za ‘Kraljeve’.

No, u drugom poluvremenu Real Madrid je krunisao terensku inicijativu i preko Vazqueza u 61. i Alabe iz sjajnog slobodnjaka u75. minuti, režirao novi preokret.

Real Madrid se u narednom kolu La Lige sastaje sa Celtom Vigo u gostima 20. augusta, dok će Almerija dva dana kasnije na gostovanje Elcheu.

Cadiz je ranije danas na svom terenu poražen od Real Sociedada rezultatom 1:0, dok je Valencia istim rezultatom porazila Gironu.