Real Madrid razbio Barcelonu u prvom ovosezonskom El Clasicu

Ekipa Real Madrida pobijedila je Barcelonu na Nou Campu, u El Clasicu koji se igrao u okviru 7. kola španske La Lige rezultatom 3:1.

U 6. minuti Real Madrid je stigao do vodstva nakon sjajne akcije koju je u pogodak pretvorio Valverde. Ovaj vezni nogometaš izašao je sam ispred Neta s desne strane i sjajno pogodio u dalji ugao za vodstvo svog tima.

Barcelona je ekspresno uzvratila na drugoj strani i odmah u devetoj minuti stigla do poravnanja. Messi je sjajno uposlio Albu, ovaj centrirao za Fatija, a mladi napadač Barcelone pogađa za 1:1 i vraća svoj tim u igru.

U 61. minuti Lenglet je povukao Sergija Ramosa u kaznenom prostoru Barcelone, sudija Juan Martinez Munuera nije ništa svirao, no nakon što je još jednom pogledao situaciju, pokazao je na bijelu tačku i svirao penal za Real Madrid.

Odgovornost je preuzeo upravo Ramos i mirno poslao loptu u gol za novo vodstvo svog tima.

Konačnih 3:1 postavio je Luka Modrić sjajnim golom u 90. minuti nakon što je prevario Neta i loptu vanjskim dijelom stopala poslao u mrežu.