Real Madrid slavio na pogon Vasqueza i Asensija, remi u seviljskom derbiju

Real Madrid rutinski je pobijedio Celtu rezultatom 2:0 u susretu 17. kola La Lige.

Aktualni prvaci poveli su već u šestoj kada je Vasquez na asistenciju Asensija zabio za 1:0. Sve dileme oko pobjednika riješeno je u nastavku, a opet su glavnim ulogama bila ista dvojica igrača kao i kod prvog pogotka. Ovoga puta Vasquez je bio u ulozi asistenta, a Asensio je pogodio za konačnih 2:0.

Real je ovom pobjedom preuzeo lidersku poziciju sa 36 bodova, ali uz čak tri susreta više u odnosu na gradskog rivala Atletico koja je drugi s bodom manje. Celta je ostala osma sa 23 boda.

U jednom od najvećih derbija La Lige Real Betis i Sevilla su remizirali 1:1.

Sevilla je povela preko Susa, Betis je izjednačio pogotkom Canalesa iz penala. U 75. minuti Betis je dobio još jedan kazneni udarac, ovaj put je pucao je Fekir, ali njegov je pokušaj pročitao Bono.

Sevilla je trenutačno na petoj poziciji sa 27 osvojenih bodova, dok je Betis deveti sa sedam bodova manje.