Real Madrid slavio protiv Osasune u gostima i održao korak za zahuktalom Barcelonom

Nogometaši Real Madrida riješili su u svoju korist utakmicu 22. kola španske La Lige protiv Osasune rezultatom 2:0 na gostujućem terenu u Pamploni.

Osasuna je i u ovom susretu pokazala da je tvrd orah za sve favorite, a to je na svojoj koži osjetio i favorizovani Real Madrid.

‘Kraljevi’ su nakon mnogo muke uspjeli stići do pogotka, ali tek u 78. minutu kada igrač utakmcie Federico Valverde koristi asistenciju Viniciusa za 1:0.

Koncentracija domaćih je nakon toga popustila, a Real je poslije poništenog gola Viniciusa u 89. minuti ipak stigao do dvostruke prednosti.

Asensio koji je u sjajnoj formi nakon dodavanja Rodrigueza postiže svoj četvrti pogodak u ovoj sezoni La Lige.

Real Madrid je ovim trijumfom održao korak za Barcelonom i sada uz utakmicu više ima pet bodova zaostatka za ‘Blaugranom’.

Osasuna je na sredini tabele sa 30 bodova, a ovo je za momčad bila osma izgubljena utkamica ove sezone.

U utakmicama odigranim u današnjem terminu, Real Sociedad je remizirao sa Celtom 1:1, dok je Betis nadigrao Valladolid rezultatom 2:1. Mallorca je bila bolja od Villarreala 4:2 na domaćem terenu.