Real Madrid slavio u fantastičnom El Clasicu: Benzema i Kroos srušili Barcelonu

Real Madrid je u El Clasicu u dvoboju 30. kola La Lige pobijedio Barcelonu i preskočio je na tablici te se bodovno izjednačio s liderom Atleticom, ali uz susret više.

Majstorskim pogotkom petom Karima Benzeme nakon centaršuta Lucasa Vasqueza u 13. minuti poveo je Real. U 28. minuti Toni Kroos je sretno iz slobodnjaka udvostručio prednost ‘Kraljevskog kluba‘ na 2:0.

Nastavak je donio jaku kišu, a Barcelona je preuzela više rizika i krenula prema naprijed. Isplatilo joj se to u 60. minuti, kad je Oscar Mingueza nakon dodavanja Jordija Albe smanjio na 2:1.

U nastavku gosti su stvarali šanse, od 90. minute Real je zbog drugog žutog kartona Casemira igrao s igračem manje, ali ni četiri minute sudačke nadoknade uz brojčanu prednost nisu bile dovoljne Barceloni.

Na tablici vodi Atletico sa 66 bodova, koliko ima i drugi Real, dok je Barcelona ostala na 65 bodova i sad je na trećoj poziciji.