Real Madrid slavio u Granadi i stavio ruke na trofej La Lige

Nogometaši Real Madrida slavili su na gostovanju u Granadi rezultatom 2:1 i na taj način stigli na jedan korak do titule prvaka Španije.

Kraljevi su na stadionu Nuevo Los Carmenes nakon 16 minuta igre imali prednost od dva gola razlike.

Najprije je u 10. minuti Ferlan Mendy pogodio za 1:0, a šest minuta kasnije Karim Benzema je udvostručio prednost.

Prednost su izabranici Zinedinea Zidanea držali sve do 50. minute kada Darwin Machis postiže ipak samo utješni pogodak za Granadu.

Real Madrid je na ovaj način stigao do 83. boda u sezoni, te sada dva kola prije kraja ima prednost od četiri boda u odnosu na Barcelonu.

Za trofej je ‘Kraljevima’ potrebna samo jedna pobjeda, a do tog podviga mogu doći već u četvrtak kada dočekuju Villareal.