Real Madrid teškom mukom izbacio Elche, Bilbao u sjajnoj predstavi bolji od Barcelone

Nogometaši Real Madrida su u napetoj utakmici osmine finala Copa del Rey programa savladali Elche rezultatom 2:1.

Nakon 0:0 u regularnom vremenu, u produžecima je viđena prava drama i čak tri pogotka.

Prvo je Verdu u 103. minuti iskoristio konfuziju nakon slobodnjaka da dovede Elche u vodstvo, a zatim na scenu stupanju “otpisani” nogometaši Reala.

Isco je u 108. minuti više sretno nego spretno izjednačio rezultat, da bi preokret svom timu i prolazak dalje donio Hazard u 115. minuti na dodavanje Alabe.

Posljednje mjesto u četvrtfinalu ovosezonskog izdanja Copa del Rey rezervisao je Athletic Bilbao. Baskijci su savladali Barcelonu sa 3:2.

Sjajna utakmica viđena je i na San Mames stadionu gdje je pobjednik odlučen tek nakon regularnog vremena.

Munian je doveo Bilbao u vodstvo još u 2. minuti sjajnim pogotkom, da bi stvari na početak vratio Ferran Torres debitantskim pogotkom u 20. minuti.

U nastavku je viđena velika borba uz manje prilika, sve do 86. minute i pogotka Martineza nakon velike gužve.

I kada se činilo da Bilbao ide u četvrtfinale, Alves sjajno pronalazi Pedrija koji efektnim udarcem odvodi meč u produžetke.

U produžetku pitanje pobjednika odlučuje Muniain svojim drugim pogotkom na utakmici.

Jordi Alba je u 105. minuti igrao rukom u kaznenom prostoru, a nepogrešiv sa bijele tačke je bio heroj Bilbaa.

U četvrtfinalu Copa del Rey našle su se još momčadi Valencije, Rayo Vallecana, Mallorce, Cadiza, Betisa i Real Sociedada.