Real Madrid u fantastičnoj utakmici srušio Atletico i prošao u polufinale Kupa kralja

Nogometaši Real Madrida pobijedili su Atletico Madrid rezultatom 3:1 i na taj način osigurali polufinale ovosezonskog izdanja Kupa kralja.

Nije dobro počelo za ‘Kraljeve’ budući da je Atletico poveo u 19. minuti kada nakon sjajno izrađene akcije mrežu pogađa bivši član Alvaro Morata.

U nastavku je Real izgledao blijedo i nezaiteresovano, a agonija domaćeg tima trajala je sve do 79. minute kada je u igru ušao Rodrygo.

Mladi Brazilac je po ko zna koji put spasio Real, a ovaj put je nakon impresivnog solo prodora donio izjednačenje i potpuni preokret utakmice.

Produžeci su pripali Real Madridu koji je golovima Benzeme i Viniciusa, a domaćinima je pomogao i Stefan Savić crvenim kartonom.

Ranije danas plasman u polufinale Kupa kralja izborio je i Athletic Bilbao koji je porazio Valenciju rezultatom 3:1.

U polufinalu su svoje mjesto našle i momčadi Barcelone, odnosno Osasune.