Real Madrid u prepoznatljivom stilu riješio Liverpool i pitanje prolaska u narednu rundu, Napoli još jednom demonstrirao moćnu formu

Nogometaši Real Madrida pobijedili su u uzvratnoj utakmici osmine finala Lige prvaka momčad Liverpoola rezultatom 1:0 i na taj način ukupnim rezultatom 6:2 prošli u narednu rundu.

‘Kraljevi’ su u prepoznatljivom stilu utakmicu držali pod kontrolom, a samo jednim golom su riješili pitanje pobjednika i učesnika naredne runde, ako je uopšte i bilo pitanje poslije prvog duela.

Svoj sedmi pogodak protiv Redsa je postigao Karim Benzema, što nije pošlo za nogom nijednom nogometašu prije njega. Francuz je mrežu zatresao u 79. minuti susreta na dodavanje Viniciusa.

Moćnu formu još jednom je demonstrirao i Napoli koji je sa ukupnih 5:0 eliminisao Eintracht. Na večerašnjem susretu viđena su tri pogotka Napolitanaca.

Ponovo je prva zvijezda utakmice bio nezaustavljivi Osimhen sa dva gola. Nigerijac je pogađao u 45+2. minuti, odnosno u 53., dok je Zielinski sa bijele tačke postavio konačan rezultat u 64. minuti.

Podsjećamo, ranije su nastup u četvrtfinalu Lige prvaka osim dva večerašnja kluba osigurali Bayern, Chelsea, Benfica, Manchester City, Inter i Milan.

Žrijeb za narednu rundu planiran je za petak u 12:00 sati.