Real Madrid u sjajnom meču bolji od Intera, Liverpool demonstrirao silu nad Atalantom

Večeras je odigrano nekoliko zanimljivih mečeva 3. kola Lige prvaka, a u derbiju večeri Real Madrid je pobijedo Inter 3:2.

U sjajnom meču u kompleksu Alfredo Di Stefanu u Madridu Kraljevi su golovima Benzeme u 23. i Sergija Ramosa u 34. minuti poveli s 2:0 i činilo se da će doći do lake pobjede.

Inter se ipak nije predavao, a plod izuzetno agresivne igre stigao je sjajnim golom Lautara Martineza u 35. minuti, a Perišić je u 68. minuti izjednačio na 2:2. Inter je do kraja bio bolji i opasniji, ali nakon promašenih prilika uslijedila je kazna.

U 81. minuti Rodrygo je donio vrijedan trijumf Real Madridu 3:2, a italijanski predstavnik je sada u vrlo teškoj poziciji sa samo dva osvojena boda nakon tri utakmice.

Liverpool je demonostirao svu moć na gostovanju protiv Atalante, deklasiravši italijanski tim u Bergamu rezultatom 0:5 (Jota 17′, 34′, 55′, Salah 47′, Mane 49′) i Redsi su praktično već sada osigurali prolaz dalje u svojoj grupi sa devet bodova.

Manchester City je na Etihadu sigurno nadigrao Olympiakos 3:0 (Torres 12′, Gabriel Jesus 81′, Cancelo 90′) i maksimalan je nakon tri kola u svojoj grupi.

Bayern se dugo mučio na gostovanju protiv austrijskog prvaka Salzburga, ali je u finišu došao do očekivane i na kraju ubjedljive pobjede 2:6 (Berisha 4′, Okugawa 66′ – Lewandowski 21′, 88′, Kristensen autogol 44′, Boateng 79′, Sane 83′).