Real Madrid u spektakularnom meču nakon preokreta ‘razbio’ Manchester City i osigurao finale Lige prvaka

Nogometaši Real Madrida plasirali su se u finale Lige prvaka pobjedom nad Manchester Cityjem rezultatom 3:1 (6:5).

Nakon sjajnog prvog duela na Etihadu, na Santiago Benabeu viđena je prava “šahovska partija” Carla Ancelottija i Pepa Guardiole.

Izuzetno tvrd duel sa svega nekoliko poluprilika “smekšao” je sjajan pogodak Riyada Mahreza na asistenciju Bernarda Silve.

Portugalac je u 73. minutu sjajno uposlio Mahreza koji silovitim udarcem matira Thibauta Courtoisa.

Real Madrid je nakon primljenog pogotka zaigrao otvorenije, a plod takve igre stiže u 90. minutu kada mrežu Edersona pogađa Rodrygo na asistenciju Karima Benzeme.

Samo nekoliko napada kasnije, ‘Kraljevi’ su stigli do preokreta, a režirao ga je ponovo Rodrygo i tako svoj tim odveo u produžetke.

Produžetak nije mogao bolje početi za domaćina budući da je Karim Benzema bio siguran relaizator kaznenog udarca u 93. minuti.

Pogodak Francuza se ispostavio kao konačan rezultat koji je poslao Real Madrid u finale Lige prvaka.

‘Kraljevi’ se u finalu koje će se odigrati u Parizu sastaju sa Liverpoolom.