Real Madrid u uzbudljivom finalu savladao Osasunu i osvojio jubilarni 20. Copa Del Rey trofej

Nogometaši Real Madrida savladali su Osasunu u finalu Copa Del Reya rezultatom 2:1 i na taj način došli do trofeja u sezoni na izmaku.

Prvi pogodak na susretu viđen je na samom startu, odnosno 2. minuti kada Rodrygo koristi dodavanje Viniciusa i matira golmana za veliko slavlje ‘Kraljeva’.

Uslijedila je taktička borba, a novi pogodak viđen je tek u drugom dijelu. Igrala se 58. minuta kada Torro hvata strašan volej i prizemnim udarcem spektakularno matira Herreru.

Real se nakon primljenog gola pribrao i ubrzo stigao do novog vodstva i u konačnici trofeja Copa del Reya.

Ponovo je čovjek odluke bio Rodrygo u 70. minuti, a veliki udio i u ovoj akciji je imao Vinicius Junior.

Osasuna je tako ostala bez prvog trofeja u historiji i pored hrabre igre u finalu, dok je Real Madrid stigao do 20. trofeja u ovom takmičenju.